"Fark Edilen Değil, Fark Ettiren Güzellik"

Çağrı Merkezi

0262 324 48 74

ONLINE RANDEVU ONLINE RANDEVU

Hizmetlerimiz

Karın Germe

Karın Germe

Karın Germe Ameliyatı

Karın germe diğer bir değişle Abdominoplasti ameliyatı karın duvarı gevşekliği ile birlikte yağ fazlalığı olan kişilere yapılır. Yarar Görecek Kişiler Kimlerdir ? Diyet ve egzersize cevap vermeyen karın derisi sarkıklığı olan fakat vücut kontürleri düzgün olan kadın ve erkekler bu ameliyat için adaydır. Bu ameliyat özellikle birkaç kez doğum yapmış, karın bölgesi derisinde çatlaklar oluşmuş ve sarkmış, ve karın kasları zayıflamış kadınlarda faydalıdır. Kilo vermeye niyetli hastaların bu ameliyatı ertelemesi gereklidir. Doğum yapmaya niyeti olan hanımların da bu ameliyatı doğum sonrasına ertelemesinde yarar vardır.

 

Ameliyat öncesi hazırlıklar
Sigara içen kişiler karın germe ameliyatı planlıyorsa 1 ay önceden sigarayı bırakmalı ve ameliyattan bir ay sonrasına kadar içilmemelidir. E vitamini ve aspirin kullanılıyorsa ara verilmeli ve sıkı diyet rejimlerinden kaçınılmalıdır. Soğuk algınlığı yada başka bir enfeksiyon, operasyonunun ertelenmesini gerektirebilir.

 

Karın Germe ( Abdominoplasti ) Ameliyatı

-TAM KARIN GERME AMELİYATI ( ABDOMİNOPLASTİ )
-KISMİ KARIN GERME AMELİYATI ( MİNİ-ABDOMİNOPLASTİ )

Abdominoplasti ameliyatında orta ve alt karın bölgesinde mevcut fazla yağ ve sarkık haldeki cilt dokusu alınır ve karın kasları gerilerek sağlamlaştırılır. Şişman kişiler bu ameliyattan önce kaybedebilecekleri miktarda kilo vermelidirler. Bu ameliyat ile şişman göbek ve karın görünümü dramatik bir şekilde düzelir;ancak ameliyata bağlı iz kalıcı olur. Abdominoplasti için plastik cerrahlar tarafından kullanılan pek çok teknik vardır. Kişideki yağlanma deri sarkıklığına göre kullanılacak teknik farklılık gösterir. Abdominoplasti ile birlikte başka ameliyatlar (liposuction, meme ameliyatları vb) yapılabilir, bu ameliyatın komplikasyon riskini arttırmaz.
Tam veya kısmi abdominoplasti ameliyatları hastane şartlarında yapılır.
Anestezi Tipi
Genellikle bu ameliyat için genel anestezi tercih edilir.

 

Ameliyat
Tam abdominoplasti, ameliyatın genişliğine bağlı olarak 2-5 saat, mini abdominoplasti 1-2 saat sürebilir. Sıklıkla bir kalçadan karşı kalçaya uzanan, ancak mayo içine gizlenebilen bir kesi hattı ve göbek çevresine yuvarlak ikinci bir kesi yapılması gerekir. Mini abdominoplastide kesi hattı daha kısadır ve göbek yeri değiştirilmeyebilir. Ameliyat sırasında karın derisi, kasıklardan itibaren kaburga kemikleri hizasına kadar altındaki kaslardan serbestleştirilir. Karın kaslarında bir zayıflık veya fıtık varsa, burası takviye edilir, fazla deri kesilerek vücuttan ayrılır. Mini-abdominoplastide yapılan bu işlemler daha sınırlıdır. Operasyon bittikten sonra yara subkutan(ciltaltı) dikiş ile kapatılır ve pansumanlar ile örtülür. Bölgede birikebilecek fazla sıvıyı ve kanı almak için dren adı verilen bir yada iki tüp deri altına yerleştirilebilir. Drenler 1-3 gün sonra çıkarılır.

 

Ameliyat Sonrası
Ameliyattan sonraki erken dönemde karın bölgesinde şişlik ve ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilen ağrı olabilir. Drenler ortalama 1-3 gün, dikişler 1-3 hafta sonra alınır. Ortalama 1-3 gün hastanede kalmanız gereklidir. Kendinizi eskisi gibi hissetmeniz birkaç ay alabilir. İşinize 7-10 gün sonra dönebilirsiniz. Yara izleri ilk dönemlerde güzel görünmeyebilir ancak 6 aydan 1 yıla kadarki sürede kabul edilebilir duruma gelir ve mayo altına saklanabilir. Tamamen yok olmaz. Kısmi veya tam abdominoplasti işlemleri karın kaslarında zayıflık veya seri sarkıklığı olan hastalar için mükemmel sonuç verir. Hastaların çoğunda,düzenli egzersiz ve diyetle mükemmel sonuç yıllarca korunabilir.
Abdominoplastinin Riskleri
Abdominoplasti ameliyatı sonrası her ameliyatın olası riskleri dışında problemler olması nadirdir. Yara yeri problemleri, izler ve kesi bölgesinde seyrek olarak basamak deformitesi olabilir. Bunlar küçük müdahalelerle düzeltilebilir. Sigara içenlerde cilt kayıpları görülebilir.

 

Uzun Dönem Etkileri
Yaşlanmaya, gebeliğe ve kilo alıp vermeye bağlı olarak ameliyat bölgesi dışında vücut kontürü değişiklikleri gelişebilir.

E-Posta Aboneliği